Please help me to go to LIYSF.

Help me to make my dream come true !

 Please help me to go to LIYSF.
 • £3

  pledged of £2,720

  • 3

   users

  • 0

   left

Completion Date: Sun 31 May 2015

Merhaba  !       

   17 yaşında bir lise değişim öğrencisi olarak Amerika'da yaşıyorum. Bu projeyi kurmamda ki tek amaç  kabul edildiğim LONDON INTERNATIONAL YOUTH SCIENCE FORUM'da bir fizik aşığı olarak 2 hafta geçirmek.  Program hakkında daha fazla bilgi edinmek için: http://www.liysf.org.uk/ 
Neden LIYSF ? içimdeki fizik tutkusunu paylaşabileceğim, geliştirmekte olduğum fizik projem üzerinde çalışmak ve yeni takım arkadaşları bulmamda bana  yardım edebilecek, bilime karşı hayranlığımı katlayacak,  60 farklı ülkeden katılan öğrencilerle harika dostluklar kurabileceğim bir program olması nedeniyle LIYSF hayatımın  dönüm noktası olabilecek bir fırsat.  Zorlu bir elemeden sonra gitmeme engel olan tek şey 1987 GBP değerindek' harcamalar. Bu ücret benim  için çok çok fazla bu yüzden sizin desteğinize ihtiyacım var. Fazladan zevk için hiçbir harcama bu miktara dahil değildir. Tüm ücretler resmi sitelerden araştırılabilir (o tarihteki en ucuz uçak biletine göre).


Program ücreti  £2320 +  uçak bileti £280 + vize masrafları £125 = £2725


Maddi olarak destek olamıyorsanız bile, bu projeyi daha fazla kişiye duyurarak yardım edebilirsiniz. Ayrıca tüm yeni fikirlere ve tavsiyelerinize açığım. Küçük bir katkıda bulunmanız bile beni hayallerime biraz daha yaklaştıracaktır.

  Destekleriniz için çok çok çok teşekkürler.    

                                                                                                                                                

 Hello !

I am an exchange student in the US. I am 17 years old and crazy about science, especially  about physics. I would like to fund this project to spend 2 weeks at  LONDON INTERNATIONAL YOUTH SCIENCE FORUM for which I am selected. For more information about program go to: http://www.liysf.org.uk/

Why Liysf?

Why LIYSF ? As an physics fancier I believe this amazing program will give me a chance to share my heartfelt love for science and is also an opportunity to make friends with people from 60 different countries. This program could be my milestone. After I won a qualifying heat, I have only one problem: the expense. This cost is far above my  solvency level, therefore I really need your help. There are no extra expenses in the cost, it is presented below.You can search all costs from the official websites (the flight ticket is the cheapest one which I can find).

Cost breakdown

Program fee: £2320

Flight  £280

Visa £125

 = £2725


Even If you can not support me financialy, you can help by letting  others know about this project. Even when you contribute just a little bit, it will be a big step towards my dreams. I am open to your  ideas and recommendations.

Thank you so much !! 

                                                                                                                                                            Ece Güngör